Vishay RWR89S2000FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 200ohm, 24.4949V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
New Yorker Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.49%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,026
Authorized Distributors
6
Resistance
200 Ω
200 Ω
200 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
20 ppm/°C
供应链
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 200ohm, 14.1421V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 200ohm, 20V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 6.5W, 220ohm, 37.8153V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR Military MIL-PRF-39007RWR89S 0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm 3W 200Ohm ±20ppm/C
200¦¸ ¡À1% 3W ¡À20ppm/¡æ ,D4.8XL14.2MM 14.22mm
ESS-2B 200 1% RWR89S2000FR B12