Vishay RWR81S6040FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 604ohm, 24.5764V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
400
Authorized Distributors
4
Resistance
604 Ω
604 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 604ohm, 42.5676V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Military MIL-PRF-39007RWR89S Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±20ppm/C 604Ohms 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 604ohm, 54.9545V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Ceramic through hole resistor 1% 20ppm/C 600Ohm 1W
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 562ohm, 23.7065V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 549ohm, 23.4307V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 604 Ohm 1% 1W ±20ppm/°C 0.01% AXL Thru-Hole Bulk
RES 604 OHM 1W 1% WW AXIAL
EGS-1-80 604 1% RWR81S6040FR B12