Vishay RWR81S24R9FRS73
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 24.9ohm, 4.99V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
New Yorker Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,500
Authorized Distributors
4
Resistance
24.9 Ω
24.9 Ω
24.9 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
20 ppm/°C
供应链
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2016-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 24.9ohm, 7.0569V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 24.9ohm, 8.6429V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 23.7ohm, 4.8683V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Resistor, metal Alloy,24.9Ohms,1+/-% Tol,-20,20Ppm-Tc, rwr-Milstyle |Vishay RWR81S24R9FRS73
EGS-1-80 24.9 1% RWR81S24R9FR S73
24.9¦¸ ¡À1% 1W ¡À20ppm/¡æ 6.35mm