Vishay RWR81S10R0FR
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 3.16V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Farnell
Newark
element14
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 3.1623V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10ohm, 500V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 9.5ohm, 3.0822V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite41F10RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 150V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite41F10R
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 150V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, 10 OHM, 1W, 1%
RESISTOR, WIREWOUND, 10OHM, 1W, 1%; Resi; RESISTOR, WIREWOUND, 10OHM, 1W, 1%; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Leaded Process Compatible:No; Mounting Type:Through Hole