Vishay CMF6010R000FHEK
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10ohm, 500V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页5 年前
Datasheet5 页12 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-96.44%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1879621-2
Fixed Resistor, Thin Film, 1W, 11ohm, 500V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1.75W, 10ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622675-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.75W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupKNP100FR-73-10R
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 3.16V, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 9.53ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CMF Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 10Ohms 1W
RESISTOR;METAL FILM;RES 10 OHMS;PWR-RTG 0.25 W;TOL 1%;AXIAL;BULK
Res Metal Film 10 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±50ppm/C Epoxy AXL Bulk
METAL FILM RESISTOR, 10 OHM, 1W, 1%; Res; METAL FILM RESISTOR, 10 OHM, 1W, 1%; Resistance: 10ohm; Product Range: CMF Series; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case / Package: Axial Leaded; Voltage Rating: