Vishay RWR80S7320FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 732ohm, 38.2623V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
380
Authorized Distributors
4
Resistance
732 Ω
732 Ω
732 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
2 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
20 ppm/°C
相关零件
OhmiteWHC750FET
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 750ohm, 38.7298V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteWNC750FE
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 750ohm, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 681ohm, 36.9053V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 698ohm, 37.3631V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite45F680E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 680ohm, 460V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 800ohm, 63.2456V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 732 Ohm 1% 2W ±20ppm/C 0.01% Silicone AXL Bulk
RES 732 OHM 2W 1% WW AXIAL
EGS-3-80 732 1% RWR80S7320FR B12