Vishay RWR80S3920FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 392ohm, 28V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
New Yorker Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+132%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
956
Authorized Distributors
6
Resistance
392 Ω
392 Ω
392 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
2 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
20 ppm/°C
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 392ohm, 34.2929V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 392ohm, 39.598V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 392ohm, 19.799V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 383ohm, 27.6767V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 422ohm, 29.0517V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RES 392 OHM 2W 1% WW AXIAL
EGS-3-80 392 1% RWR80S3920FR B12
392¦¸ ¡À1% 2W ¡À20ppm/¡æ 10.31mm