Vishay RWM06223000JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 300ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Farnell
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 270ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor;Wirewound;Res 330 Ohms;Pwr-Rtg 7 W;Tol 5%;Axial;Vitreous Enamel
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 270ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER74330RJT
ER CGS FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ +60ppm/C 330Ohm 3W
TE ConnectivityER74270RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 270ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityC10330RJL
C CGS FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±90ppm/C 330Ohm 10W
描述
Res Wirewound 300 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
SFERNICE FIXED RESISTORS
RESISTOR, WW 7W 5% 300R; Resistance:300ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W