Vishay RWM04102700JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 270ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
TE ConnectivityER74270RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 270ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 270ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000002700JAC00 Through Hole Resistor, 270 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 270ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ270R
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 270Ohm 3W
TE ConnectivityROX3SJ270R
描述
Axial FIXED RESISTOR RWM 0.217Diax0.472L 5.50mmx12.00mm 3W 270Ohm ±75ppm/C
RESISTOR, WIREWOUND, RES 270 OHMS, PWR-RTG3 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 270 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RWM Series Ø 5.5 x 12 mm 270 Ohm ±5 % 3 W 75 ppm/°C Wirewound Axial Resistor
RESISTOR, WW 3W 5% 270R; Resistance:270ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W