Vishay RWM06222R20JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
相关零件
TE ConnectivityER582R2JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 2.2ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER742R2JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2.2ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2.2ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000002208JAC00 Through Hole Resistor, 2.2 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
TE ConnectivityFCB42R2J
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 2.2ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;WIREWOUND;RES 2.2 OHMS;PWR-RTG 7 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 2.2 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WW 7W 5% 2R2; Resistance:2.2ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W