Vishay PR02000202208JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
X-ON
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.74%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
96,890
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 Ω
2.2 Ω
Mount
Through Hole
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
2.2 Ohms 5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Safe
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2.2ohm, 200V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1879352-1
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ2R2
Through Hole Resistor, Rox Series, 2.2 Ohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityROX1SJ2R2
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 2.2ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
PR02 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 2.2OHMS +/-5% 2W +/-250PPM/DEGC
PR02 Series Ø3.9 x 10 mm 2 W 2.2 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR02 0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm 2W 2.2Ohm ±250ppm/C
Res Metal Film 2.2 Ohm 5% 2W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RES, 2R2, 2W, 500V, AXIAL, METAL FILM;