Vishay RWM06221R80JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1.8ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Newark
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Introduction Date2016-05-02
相关零件
Through Hole Wirewound Resistor, Rwm Series, 1.8 Ohm, 2.6 W, - 5%, 120 V, Axial Leaded
TE Connectivity / AMP1-1623746-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.8ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.8ohm, 2.3238V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ1R8
Through Hole Resistor, Rox Series, 1.8 Ohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 1.8ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ1R8
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 1.8Ohm 3W
描述
RESISTOR;WIREWOUND;RES 1.8 OHMS;PWR-RTG 7 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 1.8 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WIREWOUND, 1.8OHM, 6W, 5%; Resistance:1.8ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; No. of Pins:2
RESISTOR, WW 7W 5% 1R8; Resistance:1.8ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W