Vishay AC03000001808JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.8ohm, 2.3238V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
Datasheet9 页18 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+12.76%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 1.8ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1.8ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1.8ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ1R8
Through Hole Resistor, Rox Series, 1.8 Ohm, 1 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityROX3SJ1R8
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 1.8Ohm 3W
TE Connectivity / AMP2-1623789-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1.8ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
AC03 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 1.8OHMS +/-5% 3W -80 - -10PPM/DEGC
Res Wirewound 1.8 Ohm 5% 3W -80ppm/C to -10ppm/C Cement AXL Ammo
Axial Axial AC 0.189Diax0.512L 4.80mmx13.00mm 3W 1.8Ohms -10/ -80ppm/C