Vishay RWM04102R00JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
相关零件
TE ConnectivityER742R2JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2.2ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Through Hole Wirewound Resistor, Rwm Series, 1.8 Ohm, 2.6 W, - 5%, 120 V, Axial Leaded
TE Connectivity / AMP1-1623746-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.8ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000002208JAC00 Through Hole Resistor, 2.2 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.8ohm, 2.3238V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityER742R2JT
描述
Res Wirewound 2 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RES, WIREWOUND, 2R, 5%, 3W, AXIAL
Wire wound power resistor,2R0 2.6W
RS APAC
RESISTOR, WW 3W 5% 2R; Resistance:2ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W