Vishay RWM041018R0JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 18ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Newark
Farnell
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 18ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000001809JAC00 Through Hole Resistor, 18 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
TE ConnectivityROX3SJ18R
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 18Ohm 3W
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 18ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ18R
TE ConnectivityROX1SJ18R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 18ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
VISHAY RWM041018R0JR15E1 Through Hole Resistor, 18 ohm, 120 V, Axial Leaded, 2.6 W,5%, RWM Series
Res Wirewound 18 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RESISTOR, WW 3W 5% 18R; Resistance:18ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W