Vishay AC03000001809JAC00
VISHAY AC03000001809JAC00 Through Hole Resistor, 18 ohm, Axial Leaded, 3 W, 5%, AC Series
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页5 年前
Datasheet9 页18 年前
element14 APAC
HQonline
Farnell
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.35%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
TE ConnectivityROX3SJ18R
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 18Ohm 3W
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 18ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ18R
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 18ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ18R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 18ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 18ohm, 7.3485V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
AC03 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 18OHMS +/-5% 3W -80 - -10PPM/DEGC
Res Wirewound 18 Ohm 5% 3W -80ppm/°C to -10ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack