Vishay RWM04101000JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页8 年前
Datasheet4 页16 年前
Datasheet4 页10 年前
Datasheet4 页13 年前
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
TE ConnectivityER74100RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER74100RJT
VISHAY AC03000001000JAC00 Through Hole Resistor, 100 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
TE Connectivity / AMP2-1624235-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 100ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupRSF3WSJT-73-100R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR RWM 0.217Diax0.472L 5.50mmx12.00mm 3W 100Ohm ±75ppm/C
RESISTOR, WIREWOUND, RES 100 OHMS, PWR-RTG3 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
RWM Series Ø 4 x 10 mm 2.6 W 100 Ohm ±5 % ±75 ppm/°C Axial Wirewound Resistor
Res Wirewound 100 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RESISTOR, WW 3W 5% 100R; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W