Vishay RW81UR100FB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.1ohm, 0.3162V, 1% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+347%
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,714
Authorized Distributors
6
Resistance
100 mΩ
100 mΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
90 ppm/°C
90 ppm/°C
Introduction Date2007-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.1ohm, 0.3162V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.1ohm, 0.5477V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 0.11ohm, 0.469V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
G-1-125 .1 1% Rw81Ur100F B12 Rohs Compliant: No |Vishay RW81UR100FB12
100m¦¸ ¡À1% 1W ¡À90ppm/¡æ 7.14mm