Vishay RW81U8R20FB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 8.2ohm, 2.8636V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+87.72%
备用零件
Price @ 1000
Stock
440
Authorized Distributors
4
Resistance
8.2 Ω
8.2 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2017-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 8.2ohm, 6.4031V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.75W, 8.2ohm, 5.5453V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 8.2ohm, 4.9598V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
G-1-125 8.2 1% RW81U8R20F B12
8.2¦¸ ¡À1% 1W ¡À50ppm/¡æ 7.14mm
8.2 OHM 1% 1W