Vishay RW81U1R00FB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1ohm, 1V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
977
Authorized Distributors
5
Resistance
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.75W, 1ohm, 0.866V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 1ohm, 1.5811V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 1 Ohm 1% 1W ±50ppm/C Silicone AXL Bulk
G-1-125 1 1% RW81U1R00F B12
1¦¸ ¡À1% 1W ¡À50ppm/¡æ 7.14mm
1 OHM 1% G-1-125
Resistance:1Ohm; Product Range:Rw Military Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50Ppm/°C; Product Width:-Rohs Compliant: No |Vishay RW81U1R00FB12.