Vishay RW80U1800FB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 180ohm, 18.9737V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
276
Authorized Distributors
2
Resistance
180 Ω
180 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2017-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 180ohm, 23.2379V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 180ohm, 30V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
G-3-125 180 1% RW80U1800F B12
180¦¸ ¡À1% 2W ¡À20ppm/¡æ 11.1mm