Vishay RW79UR750FB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.75ohm, 1.5V, 1% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
New Yorker ElectronicsRW79UR750FB120300
11h
AvnetRW79UR750FB120100
5h
数据表和文档
New Yorker Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
750 mΩ
750 mΩ
750 mΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
90 ppm/°C
90 ppm/°C
90 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.75ohm, 0.866V, 1% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.681ohm, 0.8252V, 1% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.68ohm, 1.8439V, 1% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.825ohm, 0.9083V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound
RS-2B-300 .75 1% RW79UR750F B12