Vishay RW20117A471JB15
Res Wirewound 470 Ohm 5% 80W ±75ppm/C Vitreous Solder Lug Bolt-On Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页17 年前
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 470ohm, 750V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3471JB0 NTC-Resistor wired up
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 10W, 470ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteTWM3J470E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 470ohm, 250V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
PanasonicERG-1FJS471E
Axial Radial Formed FIXED RESISTOR ERG 0.110Diax0.354L 2.80mmx9.00mm 1W 470Ohm ±350ppm/C
Vishay02C5000JF
Thermistor NTC 500 Ohm 5% 2-Pin Radial Bulk
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 80W, 470ohm, 1100V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Chassis Mount
RW20117 SERIES B02NA SCREW TERM HIGH POWER WIRE WOUND RESISTOR,470OHMS 5% 72W
470¦¸ ¡À5% 80W ¡À75ppm/¡æ B02NA , 117mm*42mm
Wirewound Resistors 72W 470ohm 5%
RESISTOR, WW 72W 5% 470R; Resistance:470ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:80W; Voltage Rating:1.1kV; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Case Style:Tubular; Resistor Terminals:Solder Lug; Resistor Mounting:Panel; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Approval Category:NF C 93-214; Body Diameter:23mm; Element Limiting Voltage:1100V; External Length / Height:117mm; Full Power Rating Temperature:25°C; Operating Temperature Max:450°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +450°C; Package / Case:Tubular; Power Rating at 25°C:72W; Series:RW; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Terminal Type:AN collar; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%