Vishay RNC55J2002BSRE6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 20000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-50.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,000
Authorized Distributors
2
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 20000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 20000ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 20000ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 18700ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 20K Ohm 0.1% 1/8W 25ppm/C 0.001% Conformal AXL Thru-Hole T/R
ERC-55 20K Ohms 0.1% Metal Film Resistor, Military/Established Reliability