Vishay RN60E50R0BB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 50ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Datasheet5 页9 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+16.24%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay RN60E50R0BB14 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,507
Authorized Distributors
4
Resistance
50 Ω
50 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2016-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 50ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 49.9ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 49.9ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879672-6
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 47.5ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 50ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial Axial Military MIL-R-10509/1RN60 0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm 0.25W 1/4W 50Ohms ±25ppm/C
Rn60E +/-25 Ppm, 50 Ohm, +/-0.1 % |Vishay RN60E50R0BB14
CMF-60 50 .1% T-9 RN60E50R0B B14
50¦¸ ¡À0.1% 250mW ¡À25ppm/¡æ 8.74mm