Vishay RN60D69R8FB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 69.8ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay RN60D69R8FB14 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,233
Authorized Distributors
4
Resistance
69.8 Ω
69.8 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 69.8ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 69.8ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 64.9ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 63.4ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD75R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 75ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 68ohm, 300V, 1% +/-Tol, 500ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Resistor,metal Film,69.8Ohms,300Wv,1+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc,rn60-Milstyle |Vishay RN60D69R8FB14
Military MIL-R-10509/1RN60 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 69.8Ohm 0.25W 1/4W
CMF-60 69.8 1% T-1 RN60D69R8F B14
69.8¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 8.74mm