Vishay RN60D4321FB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4320ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
3 个月趋势:
-22.43%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay RN60D4321FB14 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
15,689
Authorized Distributors
6
Resistance
4.32 kΩ
4.32 kΩ
Mount
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Stackpole ElectronicsRNF14FTD4K32
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4320ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-4K32
Yageo GroupMFR-25FRF52-4K32
MFR Series 4.32 kOhm 0.25 W ±1 % Axial Through Hole Metal Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4700ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD3K92
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3920ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4640ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, METAL FILM,4.32 KILOOHMS,0.25 W,+/-1%,300 V, AXIAL,100 PPM/C,500 VAC
Res Metal Film 4.32K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy AXL Bulk