Vishay RN60D3921FB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3920ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
New Yorker Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.38%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay RN60D3921FB14 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
12,035
Authorized Distributors
6
Resistance
3.92 kΩ
3.92 kΩ
3.92 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRNF14FTD3K92
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3920ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-3K92
Yageo GroupMFR-25FRF52-3K92
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3650ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-4K02
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4020ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, METAL FILM,3.92 KILOOHMS,0.25 W,+/-1%,300 V, AXIAL,100 PPM/C,500 VAC
Military MIL-R-10509/1RN60 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 3.92kOhm 0.25W 1/4W
Res Metal Film 3.92K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy AXL Bulk