Vishay RN55E4000BB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 400ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Datasheet5 页9 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.05%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay RN55E4000BB14 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,222
Authorized Distributors
3
Resistance
400 Ω
400 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 412ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 422ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 397ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 383ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityYR1B402RCC
R SERIES AXIAL THROUGH HOLE FIXED RESISTOR 402OHMS +/-0.1% 0.25W +/-15PPM/DEGC
描述
Axial FIXED RESISTOR Military MIL-R-10509/7RN55 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.125W 1/8W 400Ohm ±25ppm/C
CMF-55 400 .1% T-9 RN55E4000B B14
400¦¸ ¡À0.1% 125mW ¡À25ppm/¡æ 6.1mm*2.29mm