Vishay RN55E1000BB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 100ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
New Yorker Electronics
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.72%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay RN55E1000BB14 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,509
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 100ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 100ohm, 500V, 0.1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 100ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 100ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 5ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityH8100RBYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 100ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1879663-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 107ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 100 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Bulk
RESISTOR, METAL FILM, 100 OHM, 125mW, 0.1%
Axial FIXED RESISTOR Military MIL-R-10509/7RN55 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.125W 1/8W 100Ohm ±25ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 100OHM, 100mW, 0.1; RESISTOR, METAL FILM, 100OHM, 100mW, 0.1%; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film