Vishay RN55C9091FB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 9090ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
New Yorker Electronics
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+16.69%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay RN55C9091FB14 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
12,639
Authorized Distributors
6
Resistance
9.09 kΩ
9.09 kΩ
9.09 kΩ
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupMFR-12FTF52-9K09
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1666W, 9090ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-12FTF52-8K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1667W, 8200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-8K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 8200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount