Vishay RLR05C4750FSB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 475ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Newark
3 个月趋势:
+64.33%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,069
Authorized Distributors
6
Resistance
475 Ω
475 Ω
475 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 475ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 475ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD475R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 475ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 475ohm, 350V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 475ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 475ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, METAL FILM, 475 OHM, 125mW, 1%
ERL-05 475 1% T-1 RLR05C4750FS B14
475¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 3.81mm*1.68mm