Vishay RCWL2512R100JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.1ohm, 0.3162V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+150%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
39,158
Authorized Distributors
6
Resistance
100 mΩ
100 mΩ
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity1622825-9
Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
TE ConnectivityRL73K3AR10JTE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.1ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity1622825-9
PanasonicERJ-1TRSJR10U
Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R1L
1W Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 100mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL2512JK-070R1L
Res Thick Film 2512 100m Ohm 5% 1W Ý600ppm/ÝC SMD Embossed T/R
描述
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR RCWL 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 100mOhm ±200ppm/C
RES 0.1 OHM 5% 1W 2512
100m¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 2512 6.3mm*3.15mm*700¦Ìm
RCWL-2512 .1 5% 200 EA e3
.1 OHM 1W 5% 200PPM