Vishay RCWE1210R150FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.15ohm, 0.3873V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
数据表和文档
IHS
3 个月趋势:
-24.37%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.66W, 0.15ohm, 0.3147V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.66W, 0.165ohm, 0.33V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.66W, 0.14ohm, 0.304V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
PanasonicERJ14RSFR15U
Res Thick Film 1210 0.15 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ14BSFR15U
Res Thick Film 1210 0.15 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1210FR-070R15L
500mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 150mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.098W 3.10mmx2.50mm 1W 150mOhm ±100ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 1watt .15ohms 1% 100ppm
150m¦¸ ¡À1% 1W ¡À100ppm/¡æ 1210 3.1mm*2.5mm*700¦Ìm