Vishay RCWE1206R360FKEA
Res Thick Film 1206 0.36 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
element14 APAC
3 个月趋势:
-87.20%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Yageo GroupPT1206FR-7W0R36L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 1206 360mOhm 1% Paper T/R
PanasonicERJ-B2BFR36V
Res Thick Film 0612 0.36 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJB2BFR33V
Res Thick Film 0612 0.33 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 0.332 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.33 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-070R39L
Res Thick Film 1206 0.39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
THICK FILM SURFACE MOUNT CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.36ohm, 0.4243V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 360mOhm ±100ppm/C
RESISTOR, 1206, 0R36, 1%; Resistance:0.36ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE