Vishay RCWE1206R240FKEA
RCWE 1206 0.24 Ohm ±1% 0.5 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页4 年前
Farnell
element14 APAC
3 个月趋势:
-5.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupPT1206FR-070R24L
Current Sensor Low TCR Chip Resistor Thick Film 1206 240mOhm 1% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.24ohm, 0.3465V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJB2BFR22V
Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 1% 0.75W 0ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupPT1206FR-070R25L
Res Thick Film 1206 0.25 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-070R22L
Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 1206 240mOhm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
Res Thick Film 1206 0.24 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.24ohm, 0.3464V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 240mOhm ±100ppm/C
RESISTOR, 1206, 0R24, 1%; Resistance:0.24ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE