Vishay RCWE1020R200FKEA
Res Thick Film 1020 200m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页4 年前
Datasheet2 页11 年前
Datasheet4 页10 年前
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+66.44%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,209
Authorized Distributors
6
Resistance
200 mΩ
200 mΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-B1CJR20U
Res Thick Film 2010 0.2 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
Avnet Japan
Res Thick Film 1020 0.2 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive T/R
THICK FILM LOW VALUE 1020 0.2 OHM 2W 1% 100 PPM SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.2ohm, 0.6325V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1020
RESISTOR, CURRENT SENSE, 0R2, 1%, 1020; Resistance: 200mohm; Product Range: RCWE Series; Resistor Case / Package: 1020 ^2550 Metric]; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Technology: Thick Film; Product Lengt