Vishay RCS1206150KFKEA
Res Thick Film 1206 150K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200 Medical
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
52,627
Authorized Distributors
6
Resistance
150 kΩ
150 kΩ
150 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Res Anti-Surge Thick Film 1206 150k Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
RCS e3 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 150kOhms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 150000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206