Vishay RCL121856R0FKEK
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 56ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
数据表和文档
3 个月趋势:
-1.39%
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,446
Authorized Distributors
2
Resistance
56 Ω
56 Ω
Case/Package
1218
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC1218JK-0756RL
Res Thick Film 1218 56 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R
Yageo GroupRC1218FK-0751R1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 51.1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
Yageo GroupRC1218JK-0751RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 51ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
描述
RES SMD 56 OHM 1W 1812 WIDE
Wide 1812 (4532Metric) 1218 1218 RCL 0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm 1W 56Ohms ±100ppm/C
56¦¸ ¡À1% 1W ¡À100ppm/¡æ 1218 3.2mm*4.6mm*600¦Ìm
RCL1218 100 56R 1% ET9 E3