Vishay RCL121812R0FKEK
Res Thick Film 1218 12 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Conformal Coated Wide Terminal SMD Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
49,087
Authorized Distributors
4
Resistance
12 Ω
12 Ω
Case/Package
1218
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-03-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1218FK-0712RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 12ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
Yageo GroupRC1218JK-0712RL
Res Thick Film 1218 12 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Molded Wide Terminal SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC1218FK-0711RL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1218 11Ohm 1% Emboss T/R
描述
RES SMD 12 OHM 1W 1812 WIDE
12¦¸ ¡À1% 1W ¡À100ppm/¡æ 1218 3.2mm*4.6mm*600¦Ìm
RCL1218 100 12R 1% ET9 e3