Vishay RCG0805100RFKEA
SMD Chip Resistor, 100 Ohm, ± 1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
数据表和文档
3 个月趋势:
-9.84%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
65,687
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-07100RL
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 100 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupAC0805FR-07100RL
Res Thick Film 0805 100 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-10100RL
Res Thick Film 0805 100 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
PanasonicERJ6ENF1000V
Resistor Thick Film 0805 100 Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Res, 100R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG0805100RFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 100ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 100Ohm 1/8W Molded Paper T/R
Avnet Japan
0805 (2012Metric) 0805 RCG 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 100Ohms ±100ppm/C