Vishay RCA1206100RFKEA
RCA Series 1206 100 Ohm ±1 % 0.25 W ±100 ppm/K Surface Mount Thick Film Resistor
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
element14 APAC
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-32.52%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ8ENF1000V
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206FR-07100RL
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-07100RL
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-13100RL
Resistor Thick Film 1206 100 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C SMD Punched Paper Tape and Reel
描述
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCA 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 100Ohm ±100ppm/C
Res, Aec-Q200, Thick Film, 100R, 1%, 1206; Resistance:100Ohm; Voltage Rating:200V; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:Rca Series; Packaging:Cut Tape; Resistor Element Rohs Compliant: Yes |Vishay RCA1206100RFKEA