Vishay RCA0612100RFKEALS
RCA-LS 1206 Wide 1206 (3216Metric) 0612 Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 100Ohms 0.5W 1/2W
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,890
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
Case/Package
0612
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
750 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
PanasonicERJ8ENF1000V
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJP08F1000V
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07100RL
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Resistor, Thick Film; 100 Ohms; Case 1206; 0.25W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 200V; 1000 Mohm
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 0612 100 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
RES SMD 100 OHM 1/2W 1206 WIDE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Res, 100R, 1%, 1W, 0612 Rohs Compliant: Yes |Vishay RCA0612100RFKEALS
Res Thick Film 0612 100Ohm 1% 3/4W ±100ppm/K Molded Paper T/R