Vishay PTN0805E7151BST1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.2W, 7150ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
7.15 kΩ
7.15 kΩ
7.15 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
200 mW
200 mW
200 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2009-12-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERA6AEB7151V
Res Thin Film 0805 7.15K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCPF0805B7K15E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 7150ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity9-2176092-1
Res Thin Film 0805 7.15K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
TE Connectivity9-2176092-1
Yageo GroupRT0805BRD077K15L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 7150ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
RES 7.15K OHM 0.1% 1/5W 0805
PTN0805 25PPM 7.15K 0.1% S T1 E1
7.15K OHM .2W .1% 25PPM