Vishay PTN0805E49R9BST1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.2W, 49.9ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.38%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,893
Authorized Distributors
6
Resistance
49.9 Ω
49.9 Ω
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
200 mW
200 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA-6AEB49R9V
Res Thin Film 0805 49.9 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
200mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 49.9Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity9-1625868-4
Res Thin Film 0805 49.9 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/°C Epoxy Pad SMD Medical T/R
TE Connectivity9-1625868-4
Yageo GroupRT0805BRD0749R9L
Res Thin Film 0805 49.9 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAT0805BRD0749R9L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 49.9ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
RES 49.9 OHM 0.1% 1/5W 0805
49.9¦¸ ¡À0.1% 200mW ¡À25ppm/¡æ 0805 2.03mm*1.27mm*840¦Ìm
PTN0805 25PPM 49.9 0.1% S T1 e1