Vishay PTN0603E2002BBT1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 20000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.27%
备用零件
Price @ 1000
Stock
43,273
Authorized Distributors
6
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
150 mW
150 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA3AEB203V
Res Thin Film 0603 20K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0603 20K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-3YEB203V
Res Metal Film 0603 20K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRP73PF1J20KBTDF
Res Thin Film 0603 20K Ohm 0.1% 0.167W ±25ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
TE Connectivity8-1676481-2
Res Thin Film 0603 20K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 20kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
0603 Chip Resistor 0.1% 25ppm/C 20kOhm 150mW
PTN0603 25PPM 20K 0.1% B T1
20K¦¸ ¡À0.1% 150mW ¡À25ppm/¡æ 0603 1.63mm*510¦Ìm
20K OHM .1% 25PPM 1/6W