Vishay PTF562K4000BXBF
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 2400ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
AvnetPTF562K4000BXBF0100
3d
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页9 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Resistance
2.4 kΩ
2.4 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Metal
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
15 ppm/°C
15 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-09-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 2490ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityYR1B2K49CC
R SERIES AXIAL THROUGH HOLE FIXED RESISTOR 2.49KOHMS +/-0.1% 0.25W +/-15PPM/DEGC
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 2400ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityH82K26BYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2260ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 2210ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 2320ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Resistor,metal Film,2.4Kohms,300Wv,.1+/-% Tol,-15,15Ppm-Tc |Vishay PTF562K4000BXBF
1/8W Precision Metal Film Resistors 1/8WATT 2.4KOHMS 0.1%
PTF-56 2.4K .1% T-10 B14
2.4K OHM .1% 15PPM 1/8W