Vishay PTF5620K000BYEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 20000ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页9 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.99%
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,472
Authorized Distributors
6
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Metal
Axial
Axial
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
10 ppm/°C
10 ppm/°C
10 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 19000ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 18000ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 20000ohm, 500V, 0.1% +/-Tol, Through Hole Mount
KOA SpeerMF1/4DC2002F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 20000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-50FRF52-20K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 20000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-12FTF52-20K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1666W, 20000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, METAL FILM, RES 20 KILOHMS, PWR-RTG 0.125 W, TOL 0.1%, AXIAL, BULK
RESISTOR, METAL FILM, 20KOHM, 125mW, 0.1%
1/8W Precision Metal Film Resistors 1/8watt 20Kohms 0.1%