Vishay PTF56100K00BYEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 100000ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页9 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet4 页13 年前
Datasheet4 页13 年前
Datasheet4 页14 年前
Datasheet4 页15 年前
Datasheet4 页15 年前
Datasheet4 页16 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页20 年前
element14 APAC
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.08%
备用零件
Price @ 1000
Stock
16,946
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
10 ppm/°C
10 ppm/°C
10 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 100000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 100000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 110000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 100K Ohm 0.1% 1/8W Ý10ppm/ÝC AXL Thru-Hole Bulk
PTF Series Ø2.31x6.35mm 0.125 W 100 kOhm ±0.1% ±10 ppm/°C Metal Film Resistor
Res High Precision Metal Film 100k Ohm ±0.1% 1/8W ±10ppm/°C Conformal Bulk
Avnet Japan
RESISTOR;METAL FILM;RES 100 KILOHMS;PWR-RTG 0.125 W;TOL 0.1%;AXIAL;BULK
Conformal through hole resistor 0.1% 10ppm/C 100kOhm 125mW
1/8W Precision Metal Film Resistors 1/8watt 100Kohms 0.1%
RESISTOR 100K METAL FILM 0.05W; Resistance:100kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:50mW; Voltage Rating:300V; Series:PTF; Temperature Coefficient:± 10ppm; Resistor Element Type:Metal Film; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C