Vishay PR02000204709JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
Farnell
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+6.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
47 Ω
47 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSF2JT47R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR02J47RTB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 51ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR200J47R
Through Hole Carbon Film Resistor, CFR Series, 47 ohm, 2 W, - 5%, 500 V, Axial Leaded
TE Connectivity5-1625890-3
Resistor, Metal Oxide, Res 47 Ohms, Pwr-Rtg 2 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity ROX2SJ47R
描述
RESISTOR;METAL FILM;RES 47 OHMS;PWR-RTG2 W;TOL 5%;AXIAL;CERAMIC HOUSED
Res Metal Film 47 Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL T/R Automotive AEC-Q200
PR02 Series Ø3.9 x 10 mm 2 W 47 Ohm ±5% ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR02 0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm 2W 47Ohm 卤250ppm/C
RES MTLFLM 47 OHM 5% 2W 250PPM/ C AXL TH
RESISTOR, METAL FILM, 47 OHM, 2W, 5%, FU
RESISTOR, METAL FILM, 47 OHM, 2 W, ± 5%; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Termination Type:Axial Leaded